Лудогорец оцеля в Европа след епична драма!

07-12-2017, 21:49

Лудогорец оцеля в Европа след епична драма!Лудогорец се класира за елиминационната фаза на Лига Европа. "Орлите" си гарантираха поне два евромача и напролет, след като завършиха на второ място в своята група. Това стана възможно след  тазвечершното равенство народния шампион при гостуването на Хофенхайм. Двата тима не излъчиха победител, завършвайки при 1:1. За домакините срещата нямаше никакво значение и те излязоха с половин отбор дебютанти, а още трима такива влязоха в игра през второто полувреме.

В началото на двубоя Лудогорец бе по-активния отбор, без обае да стигне до сериозни голови положения. Мисиджан отправи два далечни и много неточни удари. В 25-ата минута пък Хофенхайм поведе поведе. Попадението бе изработено от двама 19-годишни футболисти на домакините. Хак върна към точката за изпълнение на дузпа, където Окс засече от движение за 1:0. Последва изстрел на Вандерсон, който не намери очертанията на вратата. В 37-ата минута Мисиджан намери Вандерсон на чиста позиция в наказателното поле. Последният обаче стреля изключително нескопосано в аут.

В самото начало на втората част Хофенхайм по чудо не удвои аванса си. Окс бе изведен сам срещу вратаря, но Ренан спаси. Последва удар и на Полански, преминал до лявата греда. Марселиньо стреля опасно, топката обаче рикошира в крак на защитник и излезе в корнер. Хак нанесе хубав удар, но Ренан лови. Мисиджан пък стреля неточно от малък ъгъл. В 59-ата минута далечен удар на Кешеру затрудни вратаря, който все пак изби. 60 секунди по-късно Ренан игра с ръка извън наказателното си поле, което обаче остана незабелязано от съдийската бригада. В 62-ата минута Лудогорец изравни чрез Вандерсон. Бразилецът получи пас от дълбочина от Марселиньо, след което влезе в наказателното поле и с кинжален удар прати топката в мрежата. За радост на Лудогорец и феновете на отбора, главният арбитър не забеляза играта с ръка и попадението бе признато. В 73-ата минута чудесна възможност за Лудогорец бе пропиляна, след като ударът на Мисиджан мина до дясната греда. В 83-ата минута положението на "орлите" се утежни значително. Директен червен картон получи Клаудиу Кешеру, който изрита отзад без топка Ермин Бичакич. До края на мача Лудогорец се прибра близко до своето наказателно поле. Германците осъществиха сериозен натиск.

Мачът както винаги можеше да проследите на живо с чат-коментар в Novsport.com:

0' Двата отбора вече са на терена

1' Начало на двубоя

1' Корнер за Лудогорец след 20 секунди игра, от който обаче не произлиза нищо опасно

8' Далечен и много неточен удар на Мисиджан

12' Неприятна новина за Лудогорец от Турция - Истанбул ББ повежда на Брага

14' Нов далечен изстрел на Мисиджан - още по-неточен от първия

25' ГОЛ за Хофенхайм! Попадението бе изработено от двама 19-годишни футболисти на домакините. Хак върна към точката за изпълнение на дузпа, където Окс засече от движение за 1:0

27' Неточен удар от дистанция на Вандерсон

28' Жълт картон за Бичакич

33' Жълт картон за Натанаел. Той го вади от следващия евромач на Лудогорец

37' Мисиджан намира Вандерсон на чиста позиция в наказателното поле. Последният обаче стреля изключително нескопосано в аут

45' Край на първото полувреме

46' Начало на второто полувреме

46' Излиза Яцек Горалски

46' Влиза Клаудиу Кешеру

47' Хофенхайм по чудо не удвои аванса си. Окс бе изведен сам срещу вратаря, но Ренан спаси. Последва удар и на Полански, преминал до лявата греда

51' Марселиньо стреля опасно, топката рикошира в крака на Хак и излиза в корнер

52' Хак нанася хубав удар, Ренан лови

56' Принудителна смяна - излиза Окс

56' Влиза още един дебютант - Мерис Скендерович

57' Мисиджан стреля неточно от малък ъгъл

58' Отлична новина от Турция - Брага изравнява на Истанбул ББ. Ако завършат така мачовете, Лудогорец продължава напред, независимо от очертаващата се загуба

59' Далечен удар на Кешеру, вратарят избива60' Ренан играе с ръка извън наказателното си поле, което обаче остава незабелязано от съдийската бригада

62' ГОООООООООООООООООООЛ! Вандерсон изравнява! Бразилецът получи пас от дълбочина, след което нахлу в наказателното поле и с кинжален удар прати топката в мрежата

64' Жълт картон за Сисиньо

65' Жълт картон за Шюл

70' Излиза Роберт Шюл

70' Влиза поредният дебютант - Йоханес Бюлер

73' Чудесна възможност за Лудогорец, но ударът на Мисиджан минава до дясната греда

77' Излиза Робин Хак

77' Влиза поредният дебютант - Давид Ото

79' Истанбул ББ отново повежда на Брага, което означва, че Лудогорец не бива да губи мача

79' Жълт картон за Мисиджан

80' Жълт картон за Дяков

83' Директен червен картон за Клаудиу Кешеру, който изрита отзад без топка Ермин Бичакич

86' Излиза Вандерсон

86' Влиза Георги Терзиев

88' Излиза Марселиньо

88' Влиза Лукас Саша

90' 4 минути добавено време

90+4' Вратарят на Хофе се включи при корнер, след който Лудогорец осъществи скоростна контра. Мисиджан стреля към опразнената врата, но слабо и защитник я застигна и изби

90+4' Край на мача! Лудогорец продължава напред в Лига Европа

Състав на Хофенхайм: 36. Грегор Кобел, 4. Ермин Бичакич, 6. Ховие Нордвайт, 8. Еуген Полански, 20. Роберт Шюл, 24. Джъстин Хугма, 30. Филип Окс, 31. Феликс Паслак, 34. Симон Лоренц, 37. Робин Хак, 42. Алекс Росипал

Резерви: 33. Алекс Столц, 26. Давид Ото, 35. Мерис Скендерович, 41. Йоханес Бюлер, 43. Максимилиан Ваак, 44. Николас Вехлинг

Състав на Лудогорец: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 6. Натанаел, 12. Абел Анисе, 18. Светослав Дяков, 30. Козмин Моци, 32. Игор Пластун, 44. Яцек Горалски, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 93. Върджил Мисиджан

Резерви: 1. Хорхе Броун, 5. Георги Терзиев, 8. Лукас Саша, 10. Густаво Кампаняро, 28. Клаудиу Кешеру, 37. Жоао Пауло, 92. Джоди Лукоки