ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Полуфиналите за Купата на България по волейбол

12-01-2019, 16:46

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Полуфиналите за Купата на България по волейболНефтохимик 2010 (Бургас) ще защитава трофея си в турнира за Купата на България, след като победи  Добруджа 07 с 3:0 (25:21, 25:21, 25:17) в първия полуфинал, изигран в зала "Васил Левски" в Пазарджик.Шампионите имаха превъзходство във всички елементи на играта, като добруджанци успяваха да бъдат равностойни до средата на първите два гейма.

12:12 беше последното равенство в първата част, след което Нефтохимик поведе с 15:13, 16:14, а след 24:20 беше въпрос на време да спечели.

Във втория гейм Нефтохимик поведе с 4:3, но малко по-късно Добруджа направи обрат - 8:7. Шампионите изравниха при 10:10, а Николай Учиков, който се намеси решаващо в първата част, даде преднина при 12:10, както и помогна за 21:18. Без особени затруднения шампионите спечелиха и тази част.

Третият гейм премина под тоталната доминация на бургазлии. Мартин Иванов замени Ален Джорджевич, а капитанът Георги Петров сложи край на спора с атаката си при 25:17 и крайното 3:0.От 18:30 ч. домакините от Хебър ще търсят място на финал пред собствена публика, като се изправят срещу амбициозния тим на Левски София.

Двубоят може да гледате в еифра на Диема Спорт и ТУК, а резултът можете да следите в секцията на "Актуално" в горния десен ъгъл.