Валенсия затвърди третото място с успех на "Риасор" (ВИДЕО)

13-01-2018, 23:36

Валенсия затвърди третото място с успех на  Валенсия постигна успех с 2:1 като гост на Депортиво Ла Коруня в мач от 19-ия кръг на испанската Примера Дивисион. Третият в класирането реши всичко в двубоя с по един гол в двете полувремена, а попадението за домакините бе само почетно.

Началото на срещата беше по-добро за домакините, като в 10-та минута Боргес стреля опасно, но Нето изби. В 27-та Гонсало Гедес също отправи мощен удар, който намери очертанията, но Рубен улови топката. В 37-та минута обаче халфът на "прилепите" не сгреши, след триходова комбинация пред наказателното поле и изстрел почти от границата, който мина куриозно между краката на Рубен за 0:1.

След почивката Валенсия продължи да доминира на терена, задържайки трайно топката. Така в 64-та минута Родриго Морено реализира след хубав удар и удвои аванса на гостите.

Малко по-късно отново Морено можеше да направи победата класическа, но топката прелетя покрай лявата греда на Депортиво. В 88-та минута Флорин Андоне отбеляза почетното попадение за домакините, като силите им не стигнага за поне частичен обрат.  По този начин Валенсия остава на третото място с 40 точки - на две от втория Атлетико Мадрид и на цели осем пред Реал, които заемат четвъртото място.ЛаЛига